середа, 7 грудня 2016 р.

Табличне множення і ділення

МатематикаЗ класРозділ: Табличне множення і ділення


Тема: Таблиця множення числа 7. Задачі на  зведення до одиниці.
Мета: Закріплювати знання учнів з вивчених таблиць множення;
ознайомити учнів зі таблицею множення зі сталим множником 7;
вчити учнів розв’язувати задачі на зведення до одиниці;
формувати навички самонавчання, самоконтролю й само оцінювання; розвивати пам'ять, кмітливість, логічне мислення;  виховувати старанність в роботі, охайність.
Обладнання:ноутбук, ; картки для самостійної роботи.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організаційний момент
- Діти, до нас на урок завітали гості, привітайтеся, будь ласка
 (Діти повертаються до присутніх і вітаються)
ІІ. Актуалізація опорних знань
-         Діти, давайте пригадаємо вивчені раніше таблиці множення та повторимо їх
 (Слайд 1)
1.     Усний рахунок
(Слайд 2)
-         Прочитайте вирази та обчисліть їх.
2.     Математичний диктант
(Слайд 3)
(Двоє учнів працюють біля дошки, решта в зошитах)
Ключ : 24, 9 , 7, 28,  8, 7, 5.
-         Молодці, справились із завданням.
ІІІ. Контроль, корекція і закріплення знань.
1.     Робота з виразами
-         До нас на урок завітали четверо друзів. Це Юрко – йому 9 років, Олегу – 10 років, Лізі – 3 роки і Оленці – 6 років.
Перший вираз пропонує той, хто в 3 рази молодший Юрка, хто це? ( Це Ліза)
(Слайд 5)
Вона пропонує розв’язати вираз, в якому добуток збільшено на якесь число
          (5*6)+14=                                  
 (Слайд 6)
Наступний вираз пропонує той, хто на 4 роки молодший Олега. Хто це? ( Це Оленка ). Вона пропонує вираз, в якому частку зменшили у декілька разів. Який це вираз?
(24 / 4) * 3 =                                                     
 (Слайд 7)
Хто наступний ? Його вираз той, в якому результат більший.
(Слайд 8)
Вираз Олега прочитайте самостійно.
2.     Робота над задачею.
Маса поросяти  15 кг,а маса півня 3 кг.
-         У скільки разів порося важче за півня? (У 5 разів)
-         На скільки кг півень легший за порося? ( На 12 кг)
(Слайд 10)
3. Каліграфічна хвилинка
У – 21= 52
100 – х= 24
Розвяжіть рівняння,а значення Х і У запишіть каліграфічно.
(Слайд 11)
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1. Робота з геометричним матеріалом
 - Діти, подивіться на таблицю і назвіть, які геометричні фігури на ній зображені?
 - Яка з цих геометричних фігур зайва? Чому? (Зайве коло тому, що на всіх геометричних фігурах зображені двоцифрові числа, а на кругу  - одноцифрове).
 - Що за число зображено на кругу ? ( Це число 7)
- Отже, ми сьогодні з вами познайомимось із таблицею множення числа 7 та будемо вчитися  розв’язувати задачі на зведення до 1. 
(Слайд 12)
2. Складання та запис таблиці множення на 7
(Слайд 14)
3.  Фізкультхвилинка
-А зараз я пропоную вам трішки відпочити (Лунає пісня Аліни Гросу «Бджілка»)
(Слайд 16)
   Бджілка весело літає
   І до праці закликає
   Каже: - Досить  танцювати
   Час задачі розв’язати.
V. Усвідомлення матеріалу
1.     Робота над вивченням таблиці множення на 7
-         А зараз давайте разом прочитаємо таблицю множення на 7
(Слайд 17)
2.     Обчислення виразів (біля дошки)
Вирази:
90-55=
58+5=
61-12=
35+7=
-         До поданих виразів доберіть праву частину, виражену добутком чисел, одне з яких 7.
Ключ: 7*5; 7*9; 7*7; 7*6.
VI. Розвиток математичних вмінь
1.     Робота з підручником
Задача № 243
Робота над задачею
-         Знайдіть у підручнику задачу № 243. Слухаємо, я читаю.
-         Прочитайте самостійно.
Розбір задачі :
-         Про що йде мова в задачі ?
-         Скільки годин працював трактор ?
-         Скільки пального він витратив?
-         Про що запитується в задачі ?(Записати скорочений запис до задачі)
6 год.  – 42л.
8 год. -  ? л.
-         Чи можемо відразу дати відповідь на запитання ? Чому?  (Тому, що нам невідомо скільки пального витратили за 1 годину)
-         Можемо дізнатися скільки пального витрати за 1 годину? (Так, можемо)
-         Якою дією ? (Дією ділення)
-         Тепер можемо дати відповідь на запитання задачі ? (Так, можемо)
-    Яка перша/друга дія?
1)42:6=7 (л) – пального за годину
2)7*8 = 56 (л)
Яка відповідь?  Відповідь: За 8 годин використали 56 л пального.
2.     Самостійна робота (різнорівнева)
-         Самостійна робота має три рівня складності. Червона  - високий рівень, синя – достатній рівень, зелена  - середній рівень. Оберіть собі ту, яка на вашу думку, буде вам під силу. (Самоперевірка. Робота в парах. (Слайд 18))
VII. Домашнє завдання (Різнорівневе. (Слайд 19))
VIII. Підсумок уроку.   
(Слайд 20)
- Які асоціації у вас викликає цифра сім?  
- Молодці, ви добре попрацювали. Дякую, за роботу на уроці.
 (Слайд 21)



Немає коментарів:

Дописати коментар