пʼятниця, 9 грудня 2016 р.

Розробка навчального заняття з Українського читання Шарль Перро «Кіт у чоботях»

Розробка навчального заняття з
Українського читання


Шарль Перро
«Кіт у чоботях»
3 клас



 

 

 

















  
Тема уроку: Шарль Перро «Кіт у чоботях»
Мета:  ознайомити учнів з життям, творчістю Ш. Перро, удосконалювати
           навички правильного й виразного читання та літературного аналізу
           твору, уміння самостійно працювати; вчити захоплюватись силою
           розуму, розвивати увагу, допитливість, кмітливість.
                     Хід уроку
На екрані монітора
І. Підготовка до сприймання нового матеріалу.
   1.) Колись дуже давно відома шведська казкарка Астрід Ліндгрен, авторка казок про Карлсона, Пеппі Довгупанчоху, промовила гарні слова. Але пройшло багато часу з того моменту і кінцівки в цих реченнях переплутались. Давайте поставимо їх на місце і прочитаємо цей вислів.(слайд)
  Прочитайте цей вислів вголос. Молодці!
2) Від самого народження і до кінця життя нас супроводжують казки. Казки – це безцінна скарбниця, з якої ми черпаємо діаманти та самоцвіти. Ці коштовності навчають нас любити добро і ненавидіти зло, вони веселять і засмучують , вони виховують нас.
   - На які дві групи розділити усі казки, що на виставці? ( народні, літературні )
   - Так, залежно від того, хто створив казку, хто її автор, вони поділяються на народні і авторські (літературні).
   - Яких відомих казкарів ви знаєте? ( І. Я. Франко, Л. Українка, Г. К. Андерсен, Дж. Родарі, Р. Кіплінг…)
3 ) Пригадати імя ще одного відомого казкаря світу, вам допоможе кросворд.  Він складається з двох частин. Увага на екран монітора.
  Нам допоможуть не тільки загадки, слова, ще ця казкова торбина, щоб розгадати кросворд. (дітям роздані картки з загадками).
1.     Що за казка, друже мій?
Незнайомка живе в ній
Ти впізнаєш вмить її –
Одяг весь у попелі
Мачуха все свариться
Сестри насміхаються.  (Попелюшка)(слайд)
2.     Чоловічок  з дуже веселим характером, в міру вгодований, у розквіті сил, з пропелером на спині.   (Карлсон)(слайд)
3.     Чоловічок цей маленький
Ключ шукає золотий,
Гострий, довгий, деревяний
Всюди ніс встромляє свій,
Поміркуйте, поспішіть,
Як же звуть його, скажіть.   (Буратіно)(слайд)
4.     Назвіть казку за опорним блоком слів.
Увага на монітор.(слайд)  Погляньте, скільки слів плаває у морі. Прочитайте їх, і скажіть до якої казки вони відносяться.   (Русалонька)(слайд)
5.     Він звірят усіх лікує, від халеп різних рятує.
І зайчат, і левенят, бегемотів, тигренят.
Вилікує він за мить все ,що в звірів так болить
Наш добрий лікар…( Айболить)(слайд)
          ІІ частина кросворда
6.     До прогулянки він ласий, є на мед чутливий нюх. Зветься плюшевий, пухнастий цей ведмедик… (Вінні-Пух).(слайд)
7.     А зараз увага на монітор. За опорними словами
(прочитати їх мовчки) назвіть казку.(Гидке каченя)(слайд)
8.     Жив собі дід Андрушка. А в нього була баба Марушка. А в в баби дочка Минка. А  в дочки  собачка Хвінка. А в собачки товаришка кішка Варварка. А в кішки вихованка мишка Сіроманка.   Пригадайте, з якої казки герої? (Ріпка)
9.     Вчитель.Троє веселих братів із чудернацькими іменами Ніф-ніф, Нуф-нуф, Наф-наф. (Троє поросят)
10. Із казкової торбинки: шкарлупа горішка.     

 А зараз давайте ще раз пригадаємо яких казкових героїв ми зустріли, розгадуючи кросворд.  (Увага на екран).(слайди) Прочитайте, які два слова зявляться у вертикальних рядках кросворда: «ШАРЛЬ ПЕРРО»(слайд)


Спочатку було…
      в книжках
Потім додумались, що з слів можна скласти…
             Слово
 А потім – що казки можна друкувати …
              казки 
                  









                                  5.
 1.



А
П



Й
О


4.
Б
П


Р
О
Е

3.
У
Л
Л
2.
Б
С
И
Ю
К
У
А
Т
Ш
А
Р
Л
Ь
К
Р
А
О

А
Л
Т
Н


С
І
Ь


О
Н
К


Н
О
А





4.  Море, принцеси, корабель, красень-принц, врятувала, морська піна.
6.                       9.
В


Т

І
7.

Р
10.
Н
Г

О
Д
Н
И
8
Є
Ю
І
Д
Ч
П
Й
--
К
Е
О
М
П
Е
Р
Р
О
У
К
В
О
В
Х
А
О
С
О

Ч
Н
Я
Ч

Е
А
Т
К

Н
Ш

А

Я
А




П




О




Ч




К




А



7. Хутір, качки, пташине подвіря, глузували, прекрасні птахи.













Казкові герої (малюнки)
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
1)  Розповідь  про письменника.
- Зараз я хочу запропонувати вам подорож на батьківщину Шарля Перро. Країна, в якій народились «Попелюшка», «Червона Шапочка», «Спляча красуня», «Хлопчик-мізинчик» - Франція.(слайди)
     Столиця Франції – Париж, одне з найбільших, найкрасивіших міст у світі. Саме тут більш як 300 років тому назад  народився відомий письменник Ш.Перро. А оскільки він був вихідцем із багатої родини, то служив при королівському дворі, був чиновником і поетом.
   Світову славу йому пронесли  8 казок, обєднаних у збірку «Казки матінки Гусині». Шарль Перро був першим у Європі, хто почав писати казки.
-         Подивіться на виставку книг казкаря. Які з них ви читали? (діти називають)
-         -Сьогодні на уроці ми зустрінемося ще з казковими героями. Автора цієї казки ви вже відгадали. А назву самі розшифруєте, складаючи слова із розсипаних  літер. (увага на екран монітора).(слайди)
-            Добре. А зараз переходимо до казки «Кіт у чоботях». Нагадаю, що сьогодні ми починаємо знайомитися з героями казки, а продовжимо на наступних уроках.
-          


КІТ У ЧОБОТЯХ
Тема уроку




Слайди про Францію.
ІІІ. Опрацювання І частини
1)     Словникова робота: Увага на екран монітора.
 Прочитайте спочатку іменники, потім прикметники, дієслова.(слайди)
2)     Читання частини естафетою-струмочком.
 Бесіда за змістом:
-         Хто головна дійова особа казки?
-         Кому кіт попався у спадок?
-         Якою були перші дії кота?
-         Для чого він носив дичину королю?
-         Які риси кота проявились у цих випадках?
-          
 IV. Опрацювання ІІ частини:
1)    Словникова робота. Увага на екран монітора.(слайди)   принцесі, чатував, злодії, одчайдушний
2)     Прочитати частину самостійно.
Бесіда:  -Що придумав кіт?
-Чи послухався його хазяїн?
-Чи повірив їм король?
- На кого був схожий хазяїн кота у новому одязі?
3) Як підсумок ( по І і ІІ частині) проведемо гру.
 Зараз на екрані монітора будуть зявляться малюнки. Вам треба знайти уривок  з підручника до кожного малюнка  Увага на екран  .(слайди) ( діти читають уривки до малюнків)  Молодці!

 V.  Підсумок.  З творчістю якого казкаря ми почали  знайомитись на уроці?  Над якою казкою працювали?
 Домашнє завдання на екрані монітора .(слайд) 

 

Король, мірошник,     легковажний , надосвідчений, задоволення, спадщина, поважний, маркіз, шворка, переконаєтесь.(тлумачення)






Ча  ту вав     (чекав)
Зло   ді   ї   
 прин   це  сі
од  чай  душ ний







Малюнки до казки


1)     Дочитати казку до кінця.
2)     Проілюструвати
 І ряд – ІІІ частину
ІІ ряд – ІV частину
ІІІ ряд – V  частину.



                      













  Короткий опис слайдів

1.Тема уроку, де і ким створений урок.
2.Слова стають на свої місця і утворюють вислів.
3.Кросворд. Відгадки на загадки про героїв: Попелюшку, Карлсона, Буратіно.
4.Слова- хвильки. Прочитати їх ,подумати до якої вони казки.
5.Героїня казки –Русалонька.
6.Кросворд.Відгадки про Русалоньку, Айболита.
7.Кросворд. Відгадка про Вінні-Пуха.
8.Прочитати слова, до якої вони казки.
9-11.Кросворд.Відгадки про ріпку, трьох поросят, Дюймовочку.
12.-16.Малюнки героїв відгадок до загадок.
17-18.Кросворд.Знайти ім.`я Шарль Перро(букви виділяються червоним кольором.)
19.Портрет Шарля Перро.
20-28.Подорож у Францію.
29.З букв складається назва казки «Кіт у чоботях».
30.Назва казки з іменем автора і малюнком головного героя.
31-33.Словникова робота.
34-40.Гра: малюнки, до них знайти уривок з казки.
41.Домашнє завдання.
























                                1
               Що за казка, друже мій?
               Незнайомка живе в ній,
               Ти впізнаєш вмить її ,-
               Одяг весь у попелі.
                Мачуха все свариться,
                Сестри насміхаються.

                                 2
      Чоловічок з дуже веселим характером,
      в міру вгодований, у розквіті сил,
       з пропелером на спині.

                                        3
                      Чоловічок цей маленький,
                       Ключ шукає золотий,
                       Гострий, довгий, деревяний
                       Всюди ніс встромляє свій.
                       Поміркуйте, поспішіть,
                       Як же звуть його? Скажіть.

                                            5
                           Він звірят усіх лікує,
                           Від халеп різних рятує.
                           І зайчат і мавпенят,
                           Бегемотів, тигренят.
                           Вилікує він за мить
                           Все, що в звірів так болить
                              Наш добрий лікар…

                                      6
               До прогулянки він ласий,
               Є на мед чутливий нюх.
               Зветься плюшевий, пухнастий
               Цей ведмедик…

                                         9
       Троє веселих братів із чудернацькими іменами: Ніф-Ніф,           Наф-Наф,  Нуф-Нуф.


      
                                         8
       Жив собі дід Андрушка. А в нього була баба Марушка. А в в баби дочка Минка. А  в дочки  собачка Хвінка. А в собачки товаришка кішка Варварка. А в кішки вихованка мишка Сіроманка.                      Пригадайте, з якої казки герої?


Немає коментарів:

Дописати коментар